Škola otevřená všem žákům i rodičům, novým vyučovacím metodám.
Škola, kde se spolupracuje navzájem.
Škola, kde lidé věří, že slušnost a přátelství jsou hodnoty, které pomáhají překonávat bariéry mezi lidmi, kde pozdrav je samozřejmostí a "prosím" slušností.
Akce, exkurze, výlety, soutěže
Advent ve Veltrusech - 1.B
Žáci třídy 1.B navštívili na svém prvním školním výletě Veltrusy. V informačním centru se účastnili vzdělávacího programu a prošli se po zámeckém parku, kde zahlédli i daňky.
Jak se žilo v Kralupech před 100 lety? Osmáci v městském muzeu.
Žáci naší školy navštěvují pravidelně městské muzeum, kde se formou krátkodobých výstav seznamují s historií svého města. V souvislosti s výročím vzniku republiky navštívily osmé třídy výstavu, která mapuje život v Kralupech před sto lety. A jak se dětem výstava líbila?
Výsledky školního kola Olympiády v českém jazyce
V pátek 23. listopadu 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Celkem se ho zúčastnilo 23 žáků, nejúspěšnější byli následující řešitelé:
Výsledky školního kola dějepisné olympiády
Školní kolo proběhlo 16. listopadu 2018, zúčastnilo se ho 17 žáků osmého a devátého ročníku. Tematické zaměření ročníku bylo "Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace".
Odkaz na reportáž ze Dne otevřených dveří
Milí žáci, rodiče, kolegové a příznivci školy,
Sportuji, sportuješ, sportuje, sportujeme ... a to velmi rádi a úspěšně
Tělocvičny a hřiště
V antickém Řecku byl výchovný ideál harmonický rozvoj člověka po duševní i tělesné stránce. Tohoto ideálu se držíme i na ZŠ Generála Klapálka, a proto má vedle studijních aktivit své důležité místo i sport.
Pozvánka na vánoční trhy a zimní bazárek
Spolek rodičů a přátel školy zve ve čtvrtek 6. prosince 2018 všechny rodiče do školy na předvánoční setkání. Od 14.30 budou probíhat konzultace s vyučujícími, ve vestibulu se budou zpívat koledy, můžete se občerstvit kávičkou a něčím malým k tomu či si vybrat drobný dárek na vánočních trzích, kde budeme prodávat výrobky dětí.
Školní akademie
Po úspěšném dni otevřených dveří pokračovaly oslavy 40. výročí založení naší školy v kulturním domě Vltava podvečerní školní akademií.
Den otevřených dveří
Dne 24. října otevřela naše škola dveře všem zájemcům a návštěvníkům. Zavítali k nám jak pamětníci, tak rodiče žáků současných či budoucích. V tento den probíhala běžná výuka, ale zároveň jsme zpřístupnili odborné pracovny, dílny, kuchyňku, družiny, tělocvičny, knihovnu či jídelnu.
Dějepisná exkurze 8.A
Ve středu 17.10. se třída 8.A vydala na dějepisnou exkurzi do Prahy. Začátek byl u Prašné brány, kde jsme si rozdali pracovní listy se zaměřením na architektonické slohy. Dále jsme pak pokračovali Celetnou ulicí kolem budovy U Černé madony a dál na Staroměstské náměstí. Tady jsme se zastavili, abychom si řekli něco o orloji a radnici, také jsme poznávali různé architektonické slohy.
Předvánoční zájezd do Míšně a Moritzburgu
V předvánočním čase nabízíme žákům druhého stupně zájezd do Německa na adventní trhy do Míšně a na zámek Moritzburg.
Exkurze do Českého středohoří
Ve čtvrtek jsme s třídou 9. B podnikli výlet do Českého středohoří. Brzy ráno jsme se sešli na nádraží a vlakem jeli přes Lovosice až do Velkých Žernosek. V plánu bylo navštívit čtyři kopce, ale jeden (Hradiště) jsme kvůli času museli vynechat.
Pozvánka na Den otevřených dveří a školní akademii
Vážení rodiče a příznivci naší školy,
ráda bych vás pozvala na oslavy 40. letého výročí založení naší školy, které proběhnou ve středu 24. 10. 2018.
Návštěva u seniorů
Spolupráce žáků 1. stupně se seniory má na naší škole již několikaletou tradici. Děti, které s touto aktivitou před 6 lety začínaly, jsou již na středních školách. Po roční pauze letos převzala pomyslnou štafetu skupinka 12 žáků ze třídy 3.C.
Mezinárodní setkání žáků v naší škole
Mezinárodní setkání žáků v naší škole
V čase od 18. – 21. září 2018 navštívili naši školu žáci z partnerských škol v německém Henningsdorfu a polské Srodě. Projektu se účastní 14 žáků z každé školy a jejich pedagogové.
Jak se mají čtvrťáci na škole v přírodě?
Děti ze 4.A a 4.C si to na škole v přírodě moc užívají. První den si nenechaly deštěm zkazit náladu a užily si ho s úsměvem na tváři. Druhý den jim počasí vyšlo, tak se s chutí pustily do bezvadných her a sportování.
Přírodovědná vycházka 3.C
Přes nepřízeň počasí jsme zvládli krásnou přírodovědnou vycházku do blízkého Debrna. Na chatě u rodičů jednoho z žáků jsme opékali buřtíky.






