Škola otevřená všem žákům i rodičům, novým vyučovacím metodám.
Škola, kde se spolupracuje navzájem.
Škola, kde lidé věří, že slušnost a přátelství jsou hodnoty, které pomáhají překonávat bariéry mezi lidmi, kde pozdrav je samozřejmostí a "prosím" slušností.
Návštěva u seniorů
Nejprve se s babičkami seznámili a občerstvili se teplým čajem a sušenkami. Poté si společně za doprovodu kytary zazpívali několik písniček. Hlavní částí programu bylo, jako vždy, společné tvoření. Vzhledem k ročnímu období jsme k tomu využili podzimně zbarvené přírodniny, kterých se v okolí penzionu a řeky Vltavy nachází veliké množství. Děti je společně s babičkami aranžovaly do váziček, které si poté babičky odnesly do svých pokojů, a také si s nimi vyzdobily společenskou místnost, ve které naše setkání probíhalo.
Bylo příjemné pozorovat rozzářené tváře seniorů i spokojené obličeje dětí. Podobné dopoledne si plánujeme zopakovat již zanedlouho, a to v předvánočním období.
Závěrem bychom rádi poděkovali vedení DPS (Domu s pečovatelskou službou) i vedení naší školy, že jsou podobným aktivitám pozitivně nakloněni.
PhDr. Renáta Němečková a vybraní žáci ze 3.C
Datum poslední aktualizace: 31. 1. 2020 10:39






