Velikonoční prázdniny začínají ve čtvrtek 28. března. Do školy se vracíme v úterý 2. dubna.

Školní poradenské pracoviště ve školním roce 2019/2020

Školní poradenské pracoviště poskytuje žákům naší školy a jejich zákonným zástupcům a pedagogům poradenské služby školní metodičky prevence, výchovných poradkyň a školní psycholožky.

Naše činnost se řídí vyhláškou č. 72/2005 Sb. O poskytování poradenských služeb ve školách a školských zařízeních. S osobními údaji nakládáme dle zákona č. 110/2019 Sb. O zpracování osobních údajů.

Zaměřujeme se zejména na:

• vytváření vhodných podmínek pro zdravý tělesný, psychický a sociální vývoj všech žáků - primárně ve školním prostředí,
  • budování pozitivního klimatu školy a školní třídy,
  • podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, žáků nadaných a žáků, kteří ve vzdělávání selhávají z jakýchkoli důvodů,
  • prevenci a řešení široké problematiky obtíží v průběhu školní docházky (učení, výchovné problémy, vrstevnické vztahy v kolektivu školní třídy, vztahy učitel-žák, volba povolání ad.)
  • prevenci různých forem rizikového chování žáků (záškoláctví, neprospěch, agresivita, šikana, zneužívání návykových látek, kriminalita, …),
  • metodickou podporu pedagogů a asistentů pedagoga.

Spolupracujeme s vedením školy, s pedagogickým sborem, s třídními učiteli. Mimo školu se školskými poradenskými zařízeními a dalšími preventivními a podpůrnými organizacemi.

Potřebujete s něčím pomoci? Obraťte se na nás.

Školní metodička prevence a výchovná poradkyně pro kariérové poradenství

Mgr. Jitka Hokešová

• Koordinuje a tvoří preventivní program školy, řídí jeho realizaci.
  • Vede aktivity primární prevence pro školní třídy (adaptační pobyty 6. ročníků, Peer program, Kočičí zahrada, Normální je nekouřit ad.).
  • Spolupracuje s externími organizacemi v oblasti primární prevence (o.s. Semiramis, PPPK Kašparovi, MP Education, ad.)
  • Spolupracuje s třídními učiteli a zákonnými zástupci žáků s projevy rizikového chování.
  • Poskytuje poradenské služby v otázkách volby střední školy a volby povolání.
  • Metodicky vede pedagogy v oblasti prevence rizikového chování a kariérové volby žáků. Řídí další vzdělávání pedagogů v těchto oblastech.
  • Vede školní parlament.

Výchovná poradkyně pro 1. stupeň

Mgr. Jaroslava Strejčková

Výchovná poradkyně pro 2. stupeň

Ing. Šárka Soukupová

• Konzultační hodiny: Po 14.30 – 15.30
  • E-mail: sarka.soukupova@zsgenklapalka.cz
  • Místnost: přízemí, chodba za šatnami směrem k tělocvičně, dveře č. 10

• Vyhledávají žáky, jejichž vývoj a vzdělávání vyžadují zvláštní pozornost. Koordinují plán pedagogické podpory pro žáky s potřebou podpůrného opatření prvního stupně.
  • Spolupracují se školskými poradenskými zařízeními, zákonnými zástupci žáků.
  • Shromažďují doporučení školských poradenských zařízení pro vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami ve škole.
  • Připravují podmínky pro vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami ve škole.
  • Nabízejí konzultace pro veřejnost v uvedených konzultačních hodinách.
  • Metodicky vedou pedagogy v přípravě a vyhodnocování individuálních vzdělávacích plánů žáků a práci s mimořádně nadanými žáky.

Školní psycholožka

Mgr. & Mgr. Lenka Coufalová

Konzultační hodiny:

• Po 8.30 – 15/ Út 8.30 – 13/ St 8.30 – 13/ Čt 8.30 – 17
  • E-mail: lenka.coufalova@zsgenklapalka.cz
  • Místnost: přízemí, chodba za šatnami směrem k tělocvičně, dveře č. 11

• Nabízí poradenské služby žákům, jejich rodičům i pedagogům naší školy.
  • Individuálně pracuje se žáky, kteří se sami přijdou poradit/svěřit s osobními problémy (např. s učením, se vztahy mezi vrstevníky i v rodině).
  • Poskytuje krizovou intervenci žákům, pokud se dostanou do situací, které neumí vlastními silami zvládnout.
  • Zajišťuje fungování školní schránky důvěry.
  • Pracuje se třídními kolektivy (podílí se na realizaci preventivních i intervenčních programů pro třídy, diagnostikuje vztahy v kolektivu, pomáhá vytvářet pozitivní klima školní třídy).
  • Rodičům nabízí konzultace, podporu v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.
  • Poskytuje konzultace a podporu pedagogům (a asistentům pedagoga) při práci s třídními kolektivy i jednotlivci vyžadujícími individuální přístup - dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami, dětmi mimořádně nadanými, dětmi s výchovnými problémy a rizikovým chováním ad.
  • Podílí se na vedení školního parlamentu.
  • Spolupracuje se školskými poradenskými zařízeními i dalšími preventivními a podpůrnými organizacemi mimo školu.
Datum vložení: 20. 9. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 9. 2021 18:32