15.11.2018 - Beseda se spisovatelkou Pavlou Horákovou

Dne 13.11. se konala beseda se spisovatelkou Pavlou Horákovou, která sepsala trilogii Hrobaříci:
1. Tajemství Hrobaříků
2. Hrobaříci v podzámčí
3. Hrobaříci a Hrobaři

Jde o tři velice poutavé příběhy skupiny pětice stále rostoucích detektivů, které jsou stále napínavější. Její knihy jsou neustálou inspirací pro všechny mladé i velké čtenáře těchto detektivek.

Jan Fürst, 5.B

Pavla Horáková je spisovatelka, která vydala svou první knížku v roce 2010. Je spisovatelka už 8 let, zatím vydala trilogii knížek - Tajemství Hrobaříků, Hrobaříci v podzámčí a Hrobaříci a Hrobaři. Tato knížka je o pěti dětech, které řeší záhady pražského Olšanského hřbitova. Každou knížkou děti stárnou. V prvním díle je jim 10 let, ve druhém díle 15 a ve třetím díle je jim 18 a studují vysokou školu. Paní spisovatelka nám četla kousky z knížek, ukazovala nám ilustrace a nakonec jsme se mohli zeptat na všechny otázky za 5.B. Moc se nám to líbilo.

Jan Kallista, 5.B

Byli jsme se třídou ve školní knihovně za paní spisovatelkou Pavlou Horákovou. Tam nám paní spisovatelka pustila kus povídání z knížky. Něco nám o sobě pověděla a na pár věcí jsme se jí zeptali. Bylo to moc hezké a rozumné.

Lukáš Ouřada, 5.B

Dnes jsme byli dvě třídy součástí krásné besedy se spisovatelkou Pavlou Horákovou. Napsala krásnou dětskou knížku, kterou nám četla. Ukazovala nám k ní spousty obrázků a povídala nám k tomu spousty zajímavostí. Mohli jsme se podívat na tu knihu a ukázala nám ještě dva díly a řekla, že vyjde i třetí díl. Nakonec jsem dostala podpis. Paní mě inspirovala napsat mojí druhou knihu. Bylo to úžasné.

Natálie Tučková, 5.B

Beseda s Pavlou Horákovou
Bylo to super. O každé knížce nám něco pověděla. Třeba o prvním díle, že je tam dohromady 5 členů party ,,Hrobaříků." A ve druhém díle to, že budou pomáhat archeologům. A ve třetím díle, který ještě nevyšel, že ten už bude pro větší děti, protože tam už jim bude asi 18 let. Moc se mi to líbilo a pak nám řekla, že se to odehrává v Praze, a že bydlí blízko Olšanského hřbitova, kde se dějí tajuplné věci. Ilustrace knížek se mi líbily a pak jsme si knížku prohlédli. Členy party byli Evžen, Šimon, Vojta, Klára a Alžběta.

Saša Doboš, 5.B

Dneska jsme měli besedu s paní spisovatelkou Pavlou Horákovou. Moc se mi to líbilo, povídali jsme si o knížce, která se jmenuje Tajemství Hrobaříků. Paní spisovatelka nám četla úryvky z té knížky. Bylo to o pěti dětech. Paní spisovatelka je moc hodná. Když jsme skončili, tak jsme se zeptali, jestli se nám nepodepíše. Ona nám řekla, že ano, tak jsem si odnesla pěknou vzpomínku.

Aneta Roháčková, 5.B

Datum vložení: 15. 11. 2018 0:00