Velikonoční prázdniny začínají ve čtvrtek 28. března. Do školy se vracíme v úterý 2. dubna.

Dopisy od Pavithry

Pavithra nám poslala již celkem 3 dopisy, které jsou ve fotogalerii pod článkem.

Zde přinášíme jejich překlad:

Dopis z 25.3.2011:

Drazí kamarádi,

děkuji Vám, že jste si mě vybrali jako dítě, které budete sponzorovat. Jmenuji se Pavithra a jsem vděčná za podporu mého studia. Moji rodiče byli velmi šťastní, když se dozvěděli, že mi pomůžete.
Děkuji Vám za vaši štědrost a omlouvám se, že Vám píšu tak pozdě.
Až obdržíte můj dopis, budu dokončovat 6. třídu. Jméno mé školy je Infant Jesus Hr. Pry School. Do školy chodím ráda a až vyrostu, chci být učitelka. Mám ráda čtení a kreslení. Brzy budeme mít
dvouměsíční letní prázdniny. Moje výsledky se dozvíme 9. dubna. Moje výuka začíná 1. června.
Naše rodina má šest členů. Mám tři sourozence: Můj bratr Praveen je v osmé třídě, moje sestra Radhika je ve druhé třídě a můj bratr Lingaraj je v páté třídě. Můj otec Mariyappa pracuje jako
zedník. Moje matka Rukimini pracuje jako výpomoc v domácnosti.
Ve škole jsme měli 11. prosince akci "Tanec Konkani ". ve kterém jsem také účinkovala. Hráli tam anglické písničky, aerobic a různé parodie. Program byl moc hezký a všem se líbil. Nyní je u nás v Indii léto. Počasí v Mangalore je příjemně teplé.
19. února zde začal světový pohár v kriketu. Indický tým byl velmi silný. Byli jsme jedním z největších favoritů. Naše země vyhrála světový pohár už jednou, a to v roce 1983. Je to velmi populární hra. A myslím si, že je to národní hra Anglie. Když budou hráči zvládat svojí slávu a přijímat různé příležitosti, vydělají si spoustu peněz. Tato forma hry apeluje na diváky. Každý tým má 11 hráčů - nadhazovače, pálkaře a brankáře. Pálkař může dělat spoustu věcí: může běhat do autu, dávat nohu před branku, chytat, udeřit do branky i dvakrát, manipulovat s balonem a ukončit hru. Děti a mládež mají tento sport velmi rádi a během jejich volného času je můžeme vidět, jak hrají kriket na ulicích nebo hřištích.
Někteří z nich si mohou dovolit tréninkové tábory, které probíhají během letních prázdnin. Doufám,
že vás tyto informace zaujali a že jste se dozvěděli více o tomto sportu.

Doufám, že o Vás brzy uslyším. Zakončuji tento rok s přáním krásných a veselých Velikonoc.

s vděčným pozdravem,
Pavithra

Dopis z 15.11.2012:

Milí kamarádi,
jak se máte? Moje rodina i já jsme zdraví. Doufám, že vy také. Doufám, že jste dostali můj dopis s fotem.

Studuji v osmé třídě. Moje škola se jmenuje MGC Hight School. Jsem štastná, že jsem se vrátila zpět po prázdninách do školy. Vyučování nám začalo v červnu. Musela jsem složit dvě zkoušky. Dokončila jsem první pololetí. Můj bratr studuje v desáté třídě, mladší bratr je v sedmé třídě a moje sestra ve čtvrté. Zúčastnila jsem se sportovního setkání, kde jsme soutěžila v běhu na 200 metrů.

Ve škole jsem oslavovali - Den nezávislosti, Den učitelů, Den Země, Gandhi Jayanthi. Hinduisté, křesťané a muslimové slavili své svátky.

V tomto roce přišlo období děšťů pozdě, což mělo vliv na osázení polí, farmářské práce se zdržely. Celá Indie se potýkala s nedostatkem srážek.

Nyní vám píši o mangaloreanských katolících. Každý rok 8. září slaví svůj důležitý svátek - Monti Fest.

Těším se na váš další dopis. Přeji, ať máte krásné, štastné a veselé Vánoce a ať vás zdraví a štěstí doprovází celý nový rok.

Veselé Vánoce a šťatsný Nový rok přeje Pavithra

Dopis z 4.3.2013

Milí přátelé,
pozdravuji vás. Moje rodina vás všechny zdraví. Děkuji vám za vánoční dárek - šaty, který mě moc potěšil.

Doufám, že jste měli nádherné Vánoce. My jsme ve škole také Vánoce oslavili. Po Vánocích jsem měla týden prázdnin. Užila jsem si volna. Nyní jsme zpět ve škole.

Měli jsme ve škole projektový den. Úkoly se nám podařilo splnit, program byl moc fajn. Skončily jsme v 19 hodin. 26. ledna jsme slavili státní svátek. Tento den, měl speciální program, kterého se účastnili i žáci jiných škol. V pololetí byly moje studijní výsledky následující:

PAVITHRA byla žákyní 8. třídy.

Předmět:                              Maximální počet bodů:                             Dosažené body:

Kannada                              100                                                                70

English                                 100                                                                54

Hindi                                     100                                                                50

Mathematics                       100                                                                64

Science                                 100                                                               88

Social Science                     100                                                               80

Součet                                   600                                                              406

Chystáme se na závěrečné zkoušky a pak uzavřeme tento akademický rok. Naši učitelé nám pomáhají s opakováním a připravují nás na závěrečné zkoušky. Prosím vás,držte mi palce, abych vše zvládla. Po zkouškách budeme mít téměř jeden a půl měsíce letní prázdniny.

Léto již začalo. Stromy kvetou a v tento čas roku máme různé druhy ovoce, nejčastěji jsou různé druhy manga.

Ať vás Bůh ochraňuje během Velikonoc. Ať vás doprovází štěstí a úspěch.

Veselé Velikonoce přeje Pavithra

Datum vložení: 25. 6. 2013 0:00