Velikonoční prázdniny začínají ve čtvrtek 28. března. Do školy se vracíme v úterý 2. dubna.

Organizace školního roku 2020/2021

Podrobnosti k organizaci vyučování.

Vážení rodiče, příznivci naší školy,

léto je pomalu u konce a to znamená každoročně zahájení školní docházky. Věřte, že učitelé i další pracovníci školy se také těší na zahájení tradiční výuky. Samozřejmě vše musíme podřídit aktuální situaci ve škole, městě, kraji a dbát na vládní nařízení. Na druhé straně bych ráda apelovala na „zdravý selský rozum“ a určitou obranu před přílišným medializováním některých informací. Co nás tedy čeká? Pro přehlednost řadím informace do jednotlivých témat.

Obecné informace

• Zahájení školního roku proběhne v plném rozsahu za dodržení níže uvedených opatření.
  • Od žáků se před prvním příchodem do školy nebude vyžadovat prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Velmi důležitá je aktualizace kontaktů žáků a zákonných zástupců.
  • Aktuální informace budou zveřejňovány na webu školy. Je důležité ho pravidelně sledovat.
  • Vstup osob s respiračním onemocněním do budovy školy je zakázán. Důrazně žádám rodiče, aby neposílali děti do školy nachlazené. V takovém případě bychom stejně museli rodiče kontaktovat a dítě izolovat.
  • Zákonní zástupci nebudou mít prozatím možnost vstupu do budovy školy za jednotlivými učiteli. Třídní schůzky nebo konzultační hodiny se mohou dle aktuální situace konat on-line.
  • Je nutné, aby každý žák byl vybaven nejméně jednou rouškou v ochranném obalu pro případ izolace žáka!
  • Pohyb osob před školou ani počet žáků ve třídách není speciálně organizován.
  • Celostátní soutěže vyhlášené MŠMT se nebudou v letošním školním roce konat. Škola se zaměří na soutěže korespondenční.

Dodržování hygieny

• Používání ochranných pomůcek ve společných prostorách školy se řídí dle aktuálního protiepidemického nařízení.
  • Prostory školy budou častěji dezinfikovány,  u vstupu do budovy budou umístěny přístroje na dezinfekci rukou zvlášť pro první a zvlášť pro druhý stupeň.
  • Dezinfekce bude dále umístěna ve třídách, na toaletách, před tělocvičnami, před jídelnou, ve školní družině a klubu. Žáci jsou povinni ji používat.
  • Podezření na výskyt nákazy se nahlašuje v kanceláři školy, žák je umístěn do izolace u šaten tělocvičen, kde vyčká na příchod zákonného zástupce. Je vybaven ochrannými pomůckami. Místnost bude poté důkladně vydezinfikována. Žák bude do izolace doprovázen určeným pracovníkem školy. Pokud nebude zákonný zástupce k zastižení, uvědomí se Policie ČR a požádá se o pomoc. Škola při předávání žáka informuje zákonného zástupce, že má telefonicky kontaktovat praktického (dětského) lékaře.
  • Za normální se považuje teplota do 37°C.
  • V případě pouhého podezření na výskyt nákazy ve škole škola sama KHS nekontaktuje.
  • Pokud se příznaky objeví u zaměstnance, tento neprodleně opustí budovu školy s použitím ochranných pomůcek.
  • Pokud u žáka přetrvávají příznaky onemocnění, ale jsou chronického nebo alergického původu, je třeba doložit potvrzení od ošetřujícího lékaře.
  • Při kýchání, kašlání, smrkání budou žáci používat jednorázový kapesník, který okamžitě vyhodí a umyjí a vydezinfikují si ruce.
  • Učebny se budou často a intenzivně větrat včetně prostor šaten.
  • Žáci budou používat osoušeče rukou nebo jednorázové ručníky.

Průběh vzdělávání

• Žáci se budou minimálně přesouvat ze třídy do třídy, pouze na výuku chemie, hudební výchovy, dílen, vaření.
  • Rozdělování do skupin na volitelné předměty, jazyky a tělesnou výchovu musíme vzhledem k ŠVP zachovat.
  • Exkurze a výlety do jiných měst se nebudou konat. Vyučující se zaměří na venkovní aktivity v blízkosti školy. Prozatím neplánujeme ani zahraniční výjezdy.
  • Škola má povinnost zajistit distanční vzdělávání v případě onemocnění více jak 50% žáků jedné třídy. Pokud je chybějících žáků ve třídě méně jak 50%, je zachována prezenční výuka se zajištěním předávání informací chybějícím žákům běžným způsobem.
  • Účastníci vzdělávání ve školní družině budou ve vnitřních prostorách v rouškách v době ranní a odpolední družiny od 15. hodiny. Pokud budou účastníci ve vniřních prostorách, bude se intenzivně větrat, oblečte děti přiměřeně.
  • Pokud žák zůstane doma nemocný nebo v karanténě a výuka v jeho třídě bude probíhat i nadále prezenčně, je žák povinen doplnit si učivo, jak je uvedeno ve školním řádu.
  • Pokud dojde k distanční výuce, je žák povinen se jí zúčastnit. V případě, že nemá možnost zúčastnit se on-line výuky, vyzvedne si tištěné materiály a pokyny k výuce ve škole po dohodě se svým třídním učitelem.

Provoz v ŠJ

• Cizí strávníci si budou vyzvedávat obědy v 11,15 hodin.
  • Povrchy v jídelně budou průběžně opakovaně dezinfikovány a jídelna bude intentzivně větrána.
  • Nebude samoobslužný provoz, příbory budou balené, vše bude žákům předáváno jednotlivě (pití, saláty…).
  • Hygiena rukou před vstupem do jídelny.
  • Prostor jídelny mezi částí určenou pro první a druhý stupeň bude přepažen mobilními nástěnkami.
  • Prozatím nebude možný výběr jídel ze dvou možností.

V Kralupech nad Vltavou dne 26. 8. 2020                                 Michaela Gleichová

Datum vložení: 26. 8. 2020 19:27
Datum poslední aktualizace: 27. 8. 2020 8:41