Základní škola Generála Klapálka
Generála Klapálka

 ZŠ Kralupy nad Vltavou,
                 Gen. Klapálka 1029,
                 278 01 Kralupy nad Vltavou

     315 727 447

     skola.klapalek@zsgenklapalka.cz

 

 Dne 12. 4. 2021 zahájíme nástup některých prvostupňových dětí do škol.

Nové pojetí výuky Informatiky

Nové pojetí výuky Informatiky

Nový obsah předmětu Informatika a začlenění informatického myšlení v dalších předmětech.

Vážení příznivci naší školy,

vstoupili jsme do druhé poloviny tohoto nelehkého školního roku. Myslím nelehkého pro všechny zúčastněné strany, především pro vaše děti, naše žáky. Jiný způsob výuky vedený již od jara i u nás vedl k zamyšlení se nad zaběhnutými praktikami. Bilance se týkala mnoha okruhů – způsobu vedení výuky, hodnocení žáků, podpory a pomoci, využívání moderních technologií ve výuce aj. To vše je obsaženo v našem školním vzdělávacím programu (ŠVP). Tento program má být živý materiál, který roste spolu s námi a s našimi žáky. Samozřejmě je nutné sledovat i trendy ve výuce, strategie vzdělávání a hledat tak neustále způsoby, jak žáky ke vzdělávání – nejlépe celoživotnímu – vést. Klade to na naše učitele nemalé nároky.

Školní vzdělávací program vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání (RVP). A ten doznal v současné době částečných změn. Především ve výuce předmětu Informatika. Jiné pojetí výuky tohoto předmětu, větší atraktivita pro žáky a zařazení informatického myšlení i do dalších předmětů je hlavní myšlenkou zveřejněné částečné revize RVP. I my se chceme na těchto změnách podílet a zavést je do našeho ŠVP. Všichni pedagogové začali nad změnami přemýšlet a plánovat, co by se dalo udělat jinak, zajímavěji.

Nejsme v tom nováčci. Ve výuce používáme tablety, ozoboty, beeboty, hrajeme Kahoot!......Díky mimořádným finančním prostředkům MŠMT jsme mohli zakoupit další tablety a notebooky. I letošní rok plánujeme obnovu promítací techniky ve třídách, nákup interaktivní tabule a dalších mobilních zařízení.

I naši nejmenší si procvičují například matematiku na tabletech. Příklady si zobrazuji pomocí čtečky QR kódů. Moc jim to jde!

Nový předmět Informatika začleníme do učebního plánu od čtvrtého do devátého ročníku. Prozatím není jasné, zda to bude od nadcházejícího školního roku či s postupným náběhem během dalších dvou let.

Naším přáním je zatraktivnit výuku a zároveň naše žáky připravit na reálný život 21. století.

O dalším průběhu vás budeme informovat na našich stránkách.

Michaela Gleichová

Datum vložení: 10. 2. 2021 9:48
Datum poslední aktualizace: 15. 2. 2021 21:17
Autor:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Rychlý kontakt

Adresa: ZŠ Gen. Klapálka 1029
Kralupy nad Vltavou
278 01

Telefon: 315 727 447
Mobil: 604 275 011

skola.klapalek@zsgenklapalka.cz
www: zsgenklapalka.cz

Aktuálně

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

  • Podívejte se on-line, jak to u nás vypadá...
Projekty