Na čtvrtek 9. a pátek 10. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Šípkový den ve 3.B

Projektový den při distanční výuce.

Pro děti ze 3.B si paní učitelka připravila jednodenní projekt. Paní učitelka dětem vysvětlila práci při online hodině a žáci se pustili do plnění úkolů a do podzimního tvoření. Posuďte sami, jak se jim vše podařilo.
Děti, vaše práce byla velmi povedená.
Děkuji. Adéla Trnobranská

Šípkový den – 3.B

· Eliška Juklíčková

1) Kdy je ideální čas na sběr šípků? - září a říjen

2) Jaký vitamín obsahuje? - vitamín C

3) Jak bys uvařila šípkový čaj? - nasbíráme šípky, necháme je usušit, až uschnou, tak je rozdrtíme a dáme je do hrnečku a zalijeme je horkou vodou

5) Pohádka o šípku

Byl jeden král, který měl malou holčičku, která rostla a rostla a rostla. Když začala zima tak se šla na chvíli projít do lesa a jelikož v lese hodně foukalo, tak se holčička nachladila. Přišla domů a šla si lehnout, protože ji nebylo dobře. Král zavolal svoji služku a říkal jí: běžte mojí holčičce nasbírat šípky, protože ji není dobře a uděláme ji šípkový čaj. Služka šla nasbírat šípky na královskou zahradu, pak uvařila v kuchyni šípkový čaj a šla ho dát holčičce. A za dva dny byla jako rybička.

· Adam Šafránek

Šípková růžička
je krásná kytička
Čajíčku z ní konvička,
budu zas jak rybička.

· Terezka Svátková

Šípek

Šípek se červená,
jdem naproti sluníčku,
barví se listí,
do Vánoc už jen chviličku.

· Eliška Suszková
Šípek a princezna

Bylo nebylo. Kdysi dávno žila princezna, která se jmenovala Izabela. Izabela nevěděla, co je to příroda. A královna měla starosti a poslala jí ven. Izabela nejprve nevěděla, kde je. Ale potom viděla cestu, možná zarostlou, ale jí to nevadilo. Došla až na konec cesty, kde uviděla něco červeného. Byl to šípek. Chtěla ho utrhnout, ale nepovedlo se jí to. Píchla se a usnula. Kletba se zlomí pouze uvařením šípkového čaje. Za sto let jel kolem princ na bílém koni. Jel tam jen kvůli tomu, že o ní slyšel. Uvařil šípkový čaj a princezna Izabela se probudila. A byla svatba, přijeli všichni z království a bavili se. A to je konec.

Datum vložení: 5. 11. 2020 20:54
Datum poslední aktualizace: 5. 11. 2020 21:07