Škola v přírodě 8. tříd

Poslední týden školy

Tři…dva…jedna…teď! Zavřely se dveře autobusu, žáci osmých ročníků a tři pedagogové ze školy ZŠ Generála Klapálka usedli do sedaček a můžeme vyrazit! Směr Ostrov u Tisé, kde se koná pětidenní pobyt na škole v přírodě.

Hned po příjezdu si všichni vybalili své tašky a začal program. Několik začátečních her a honiček. Poté následovalo rozdělení do týmů. Týmy byly tři – Suché kočičky, Kalliho chábři a Dan tým. První den by se neobešel ani bez dobrodružné procházky v bulharštině podle ručně nakreslené mapy. Den utekl jako voda a všichni večer ulehli do spacáků.

Druhý den tedy v úterý 14.6. se pokračovalo ve skvělých hrách, například hry prak, obrův prsten a děravá tyč. Odpoledne se konal azimutový závod po nedalekém okolí, takže buzoly do ruky a mohlo se vyrazit. Večer jsme hráli hru na šéfa a poté zapálili táborák. Zpívalo se, hrálo se na kytaru a povídalo a také samozřejmě přikládalo dříví do ohně.

Ve středu 15.6. byl program trochu netradiční, po týmech jsme se přesunuli do Tiských skal, nasadili helmy a sedáky, dva instruktoři nás připevnili na lano a mohlo se lézt. Nahoře na skále byl krásný výhled. Odpoledne jsme všichni vyšlápli na Děčínský Sněžník a výhled byl také nádherný. Ovšem ve večerních hodinách nás čekala jedna akční aktivita. Pašeráci. Továrna na medvědy, policie, pašeráci a překupníci. Každý tým se snažil seskládat co nejvíce medvědů. Byla to velká zábava, učitelé museli hru ukončit, protože bychom ji hráli ještě hodně dlouho.

Následoval čtvrtek, dopoledne se hrály hry jako černá díra, u které musím podotknout, že byla velká zábava, golf, poté hod diskem, hod oštěpem a biatlon. Nechybělo ani koupání v rybníce, ve kterém vyhrává ten, kdo se první celý potopí. Odpoledne orientační závod, podle mapy z mistrovství ČR v orientačním běhu. A večer všemi očekávaná diskotéka, která byla krapet speciální. Byla venku a na mírném svahu. Nikomu to ale nevadilo, spíše naopak. Všem se líbila.

V pátek už jen poslední budíček, zabalit, dobalit, přebalit a hotovo. Vyšli jsme ještě na krátkou vycházku po okolí a poté nasedli do autobusu a jeli směr Kralupy. Před školou na nás čekali nejen rodiče, ale také vysvědčení. Všichni jsme si navzájem potřásli slavnostně rukou a hurá na prázdniny! Děkujeme všem zúčastněným a hlavně pedagogům – panu učiteli Richterovi, panu učiteli Hunčovi a paní učitelce Vyoralové za skvělý program a zážitky, na tento týden jen tak někdo nezapomene, bylo to skvělé!

Anežka Novotná 8.D

Datum vložení: 11. 7. 2022 9:06