Škola otevřená všem žákům i rodičům, novým vyučovacím metodám.
Škola, kde se spolupracuje navzájem.
Škola, kde lidé věří, že slušnost a přátelství jsou hodnoty, které pomáhají překonávat bariéry mezi lidmi, kde pozdrav je samozřejmostí a "prosím" slušností.
Dějepisná exkurze 9. ročníků
Ve dnech 25. a 30. dubna žáci a žákyně 9. ročníků vyrazili do Terezína. Během několikahodinové návštěvy měli možnost prohlédnout si Malou pevnost i prostory bývalého židovského ghetta, které zde vzniklo během druhé světové války. Tato akce navazovala na projektový den Holocaust, který proběhl v lednu. Čtyřicet pět deváťáků se na konci května zúčastní třídenního zájezdu do Polska, součástí programu bude prohlídka koncentračních táborů Osvětim a Březinka.
Autorem sugestivních černobílých fotografií je Jakub Vaněk z 9. C.
Ohlasy žáků:
Oběti ve velkých číslech nebyly jen na frontách, ale i mimo ně. Lidé umírali v extrémních podmínkách a také ve velkém množství. Snad už se toto nikdy nebude opakovat.
Matěj a Lukáš
Důvodem exkurze měl asi být, aby lidé nezapomněli na to, jaké hrůzy se děly v Terezíně. Exkurze nás zaujala a dozvěděly jsme se něco nového.
Natálie a Nikola
Vzaly jsme si velké ponaučení, že toto je špatně, a doufáme, že se to už nikdy nebude opakovat. A my nic takového dělat nebudeme.
Zuzka a Amálie
Zvěrstvo, které se páchalo na lidech, bylo strašné. A je správné, že je možné to stále lidem připomínat, aby se zabránilo opakování této minulosti.
Jakub a Matouš
Exkurze nás velmi zaujala, je potřeba si tuto událost připomínat, aby se historie neopakovala. Určitě bychom se na exkurzi vypravily znovu. Bylo to velmi zajímavé.
Tereza, Kateřina a Tereza
Dozvěděly jsme se více informací o Terezíně. Měly jsme si uvědomit, jak moc lidé trpěli, aby se minulost neopakovala. Viděly jsme naživo to, o čem jsme zatím jen slyšely.
Ema, Veronika a Nikola
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2024 15:06